Logo minvent
pompy zanurzeniowe z filtrem samoczyszczącym

Aktualności

  • Usuwanie piany w ściekach za pomocą zgarniaczy Megator

Usuwanie piany w ściekach za pomocą zgarniaczy Megator

21 marca 2023

Pomimo tego, że zgarniacz Alpha został pierwotnie zaprojektowany do usuwania oleju z powierzchni wody, jego uniwersalność potwierdza się w przypadku zanieczyszczeń innych niż olej. W oczyszczalni ścieków w Nowym Jorku zaistniał problem z bardzo grubą warstwą piany na powierzchni zbiorników napowietrzania.

 

Piana – wywołana przez bakterie – pojawia się głównie podczas gorącej lub suchej pogody i pomimo tego, że po pewnym czasie piana częściowo osiada, reszta tworzy grubą powłokę zakłócającą napowietrzanie.

 

Na próbę wykorzystano zgarniacze Alpha 2” i 3” firmy Megator aby ustalić, który będzie bardziej wydajny. Zgarniacze Alpha zostały umieszczone na powierzchni zbiornika napowietrzania; otwór wlotowy został ustawiony tak, aby wydajnie oczyszczać powierzchnię. Wydajniejszym okazał się zgarniacz z większą średnicą wlotu i przewodu ssawnego – 3”, zwłaszcza przy grubej warstwie piany.

 

Po kilku dniach powierzchnia była oczyszczona z całej piany. Zgarniacz Alpha ze stali nierdzewnej może być zastosowany do spływu grawitacyjnego w nowych konstrukcjach, podczas gdy całkowite zestawy regenerujące są używane w istniejących zbiornikach, jak zostało to przedstawione w analizie tego przypadku.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.

Call Now Button