Logo minvent
pompy zanurzeniowe z filtrem samoczyszczącym

Aktualności

  • pompy pneumatyczne membranowe z zaworami szlamowymi

Różnica między pompą membranową z zaworami szlamowymi a kulowymi

27 lutego 2023

Przy założeniu prawidłowego montażu, wszystkie pneumatyczne pompy membranowe zapewniają skuteczne pompowanie czystych cieczy. To co wyróżnia pompy firmy Pumps 2000 to skuteczność w transportowaniu zarówno czystych cieczy jak i silnie zanieczyszczonych.

Pompy z zaworami szlamowymi posiadają przyłącze ssawne w górnej części, a tłoczenie u dołu, co umożliwia grawitacyjne wspomaganie przenoszenia cząstek stałych przez pompę. Najpierw cząstki stałe, a następnie ciecz zostają wypompowane z komory poprzez zawór tłoczny. Każdy skok powoduje wypłukanie cząstek stałych/zawiesiny z górnej części komory.

 

Konstrukcja z zaworami szlamowymi zapewnia także znaczne korzyści w stosunku do konwencjonalnych konstrukcji pomp z zaworami kulowymi, nawet w przypadku pompowania zawiesin o najmniejszym rozmiarze. Zawór szlamowy zamykany jest pionowo w gnieździe, dzięki czemu zawiesina cząstek stałych odpływa z zaworu zwrotnego przy jego zamknięciu.

Pompy z zaworami kulowymi posiadają tłoczenie w górnej części, a ssanie u dołu, powodując gromadzenie się osadu i cząstek stałych począwszy od dna komory.

Zawór kulowy zamykany jest poziomo w gnieździe, dzięki czemu drobne cząstki stałe zawiesiny zostają zatrzymane pomiędzy kulą a gniazdem zaworu. W przypadku nieszczelności zaworów kulowych pompy nadal kontynuują pracę, ale czynnik nie jest pompowany.

Zatem pompa zużywa sprężone powietrze, ale medium jedynie przemieszcza się do przodu i do tyłu pomiędzy komorami.

Unikalna, opatentowana konstrukcja Pumps 2000 rozwiązała te problemy dzięki zastosowaniu zaworów szlamowych umożliwiających transfer większych ciał stałych i zapobiegającego gromadzeniu się osadu.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.

Call Now Button