Logo minvent

Aktualności

  • pompy perystaltyczne LSM

Pompy perystaltyczne LSM w branży rolniczej

24 lutego 2023

Pompy LMS są również stosowane są w branży rolnej. Sprzedaliśmy wiele pomp rolnikom w całej Danii. Pompa LSM to produkt doskonale nadający się do wykonania tego typu specjalistycznego zadania. Pompy używane w branży rolnej to zazwyczaj LSM-65, LSM-80, LSM-100 oraz LSM-125. O tym która pompa powinna być użyta decyduje zadanie do wykonania którego jest potrzebna; jakie ilości dany rolnik chce przepompowywać oraz jaki materiał chce pompować.

Zazwyczaj pompy pompują zawiesinę, która zawiera duże ilości piasków i cechuje ją wysoka lepkość. Nie stanowi to jednak problemu dla pompy LSM, ponieważ pompa ta wypycha i wyrzuca zawiesinę z pompy, która zalega w wężu. Oznacza to, że zawiesina nie styka się z ruchomymi częściami.

W pierwszej kolejności pompowana jest zawiesina ze zbiornika wstępnego do zbiornika magazynowego. Odległość między tymi dwoma zbiornikami jest zazwyczaj duża, więc zawiesina musi być pompowana na duże odległości. Dotychczas największa odległość na którą pompowaliśmy zawiesinę wynosiła 1,5 km, przy czym silnik pompy miał moc zaledwie 4 kW, co świadczy o tym, że pompy LSM są bardzo energooszczędne.

Posiadamy również doświadczenia w stosowaniu pomp LSM do pompowania ziaren, przy czym pompujemy zaprawę do nasion, aby je chronić. W zakładach produkujących pasze dla zwierząt możemy również przepompowywać melasę.

W przypadku gdy nawóz jest bardzo suchy, w zakres naszych dostaw może również wejść przenośnik śrubowy oraz mieszadła w zbiorniku.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.

Call Now Button