Logo minvent
Innowacja w technologii pneumatycznych pomp membranowych

Aktualności

  • Innowacja w technologii pneumatycznych pomp membranowych

Innowacja w technologii pneumatycznych pomp membranowych

21 marca 2023

Pompy Pumps 2000 to jedyne na świecie pompy membranowe zaprojektowane do zastosowań w górnictwie. Zostały stworzone na zamówienie australijskiego przemysłu wydobywczego z tego względu, że wykorzystanie produktów innych marek wiązało się z wysokimi kosztami, urazami szyi i pleców, szkodliwymi emisjami i alergiami skórnymi spowodowanymi stosowaniem smarów, pośrednimi kosztami maszyn w kopalniach eksploatujących złoża mokre spowodowanymi mało wydajnymi i zawodnymi pompami odwadniającymi, oraz dużymi kosztami energii. Korzyści oraz oszczędności wynikają ze znacznego obniżenia kosztów konserwacji i wymiany pomp, zmniejszenia kosztu energii i niższych kosztów pośrednich dzięki eksploatowaniu złoża, które jest bardziej suche.

 

DETERMINACJA W WALCE Z CIĘŻKIMI WARUNKAMI

 

Kopalnia Mount Isa Mines w Queensland w Australii wymagała od swoich pomp, których miała bardzo dużo, większej niezawodności i wytrzymałości. Kopalnia wykorzystująca początkowo ponad 1000 pomp i wydająca miliony dolarów na ich konserwację, w tym na wymianę setek pomp rocznie, przetestowała produkty różnych marek i wybrała Pumps 2000. Oszczędności spowodowane redukcją kosztów konserwacji pomp są astronomiczne, kopalnie wykorzystują mniej pomp i eksploatowane przez nie złoża są bardziej suche. Kopalnia może teraz pracować z liczbą pomp zmniejszoną prawie o połowę poprzedniej ilości przy jednoczesnej redukcji zużycia powietrza o prawie 35%. Ponadto praca z bardziej suchym złożem przynosi również korzyści w postaci obniżenia kosztów pośrednich, takich jak utrzymanie pojazdów i kwestie urazów związanych z pracą.

Kopalnia oszczędza nie tylko poprzez zmniejszenie kosztów energii spowodowanych pracą z mniejszą liczbą pomp. Dodatkowo każda z pomp wykorzystuje znacznie mniej powietrza, dzięki czemu można korzystać z większej ilości pomp przy mniejszym zużyciu powietrza.

 

 

INNOWACJA, KTÓRA NIESIE ZE SOBĄ ZWIĘKSZENIE WYNIKÓW

 

Australijska rada przemysłu wydobywczego zwróciła się z prośbą do założyciela naszej firmy, Joe Santy, o stworzenie nowej pompy membranowej, która byłaby lżejsza, aby zmniejszyć ilość urazów podczas obsługi, byłaby zaprojektowana specjalnie do wykorzystania w górnictwie, aby wytrzymywała dłużej i zwiększała efektywność przy zanieczyszczonym powietrzu i wyjątkowo zanieczyszczonych cieczach i zawiesinach, powodując większe wysuszenie złoża i obniżenie kosztów pośrednich, takich jak utrzymanie pojazdów. Nasz założyciel był dobrze znany jako konsultant przy zakładaniu kopalń i opracowujący urządzenia rozwiązujące problemy napotykane w różnych branżach, a w szczególności w przemyśle wydobywczym – od zrewolucjonizowania kotw stropowych dzięki zastosowaniu żywic o dłuższym czasie wiązania, do świdrów ręcznych.

Produkty konkurencji były awaryjne i wytrzymywały średnio trzy do czterech tygodni i już wymagały części zamiennych. Ostatecznie były wymieniane po około roku, ponieważ nie nadawały się już do naprawy. Aby rozwiązać problemy doświadczane przez przedsiębiorstwa z tej branży i zaoferować im pompę najbardziej efektywną pod względem konstrukcji i działania, nasza firma opracowała i opatentowała konstrukcję eliminującą zgłaszane problemy.
Wyjątkowa kombinacja przeprowadzonych przez nas prac badawczo-rozwojowych i naszego procesu produkcji dała nam możliwość zaoferowania pomp znacznie przewyższających pod względem technologicznym i jakościowym pompy oferowane przez konkurencję. Pompy Pumps 2000 są wykonane ze specjalnie opracowanych tworzyw sztucznych. Dzięki opatentowanym cechom i funkcjom firma oferuje wiodące rozwiązania zapewniające niskie koszty w całym okresie eksploatacji i oszczędność energii, a jednocześnie doskonałe parametry eksploatacyjne w najtrudniejszych warunkach.

 

 

PIERWSZE NA ŚWIECIE WIELKOOBJĘTOŚCIOWE POMPY MEMBRANOWE

 

Firma Pumps 2000 oferuje szeroki asortyment pneumatycznych pomp membranowych od 1/2” do 3” w zakresie pomp przenośnych i niedawno wprowadzonych na rynek pierwszych na świecie pomp wielkoobjętościowych 3” i 4”. Natężenie przepływu pompy wielkoobjętościowej 3” z zaworem kulowym wynosi 1572 litrów na minutę. Natężenie przepływu pompy wielkoobjętościowej 4” z zaworem kulowym wynosi 2044 litrów na minutę i jest idealne do pompowania dużych objętości szlamu. Pompy szlamowe mogą przenosić duże ciała stałe (3/4” pompą 1”, 1,5” pompą 2” i 3,5” pompą 4”).

Oferujemy również dwustopniowe pompy, które są obecnie dostępne jako modele przenośne 1,5”, 2” lub 3”. Pompa dwustopniowa cechuje się niższym natężeniem przepływu niż pompa jednostopniowa do ciśnienia ok. 3,5 bar. Powyżej tej wartości natężenie przewyższa wartości zapewniane przez pompę jednostopniową. Inne możliwe zastosowanie to wykorzystanie pompy dwustopniowej w przypadku niskiego ciśnienia powietrza (podwojenie ciśnienia tłoczenia dostępnego powietrza).

Pompy Pumps 2000 napędzane są silnikiem pneumatycznym, który jest bardziej odporny na zużycie spowodowane zanieczyszczonym powietrzem, nie zamarza i działa płynnie bez smarowania. Są to pierwsze pompy o konstrukcji niewymagającej smarowania.

 

 

OSIĄGI MAJĄ ZNACZENIE

 

Firma podkreśla również wysokie osiągi pomp m.in. niskie zużycie powietrza (maksymalnie tylko 135 m3/h dla pomp 2” z zaworem szlamowym, 146 m3/h dla pomp 2” z zaworem kulowym i tylko 153 m3/h dla przenośnych pomp 3” z zaworem kulowym.

Lżejsza konstrukcja zapobiega urazom związanym z przenoszeniem pompy. Waga pomp przenośnych w tej gamie mieści się w przedziale od 4 do 28 kilogramów, przy czym pompa przenośna 3” jest jedyną prawdziwie przenośną pompą 3” na świecie, ważącą tylko 28 kilogramów.

Pompy Pumps 2000 są odporne na uderzenia i zostały tak zaprojektowane i przetestowane do zastosowań w górnictwie, aby zmniejszyć możliwości uszkodzenia pomp. Pompy są odporne na uderzenie obiektem o masie równej masie pompy dzięki wzmocnieniu w postaci ożebrowania, żeber usztywniających oraz wsporników wykorzystywanych w konstrukcjach mostów i samolotów. Lekkość konstrukcji zmniejsza również możliwość uszkodzenia, ponieważ pompy można z łatwością przenieść lub powiesić.

Wszystkie pompy Pumps 2000 posiadają certyfikat ATEX M2 i jedną z charakterystycznych dla nich cech jest wykonanie z antystatycznego przewodzącego tworzywa sztucznego ze środkiem zmniejszającym palność o klasie ATEX M1, dlatego też można z nich korzystać w atmosferach zagrożonych wybuchem.

Duża wysokość podnoszenia pomp Pumps2000 umożliwia ich bardziej efektywne wykorzystanie, a ich konstrukcja sprawia, że nie wymagają konserwacji. Duża wysokość podnoszenia wiąże się z opatentowanymi membranami, dużym skokiem pompy i opatentowanymi samoczyszczącymi zaworami szlamowymi.

Części zamienne są jednakowe dla różnych modeli, w tym dla pomp wielkoobjętościowych, dzięki czemu można przechowywać mniejszą ilość części o bardziej uniwersalnym zastosowaniu do różnych pomp. Materiał wykorzystany w konstrukcji jest alternatywą nie tylko lżejszą, ale również taką, która wykazuje większą odporność na uszkodzenie, nawet w przypadku lokalizacji o niskim pH. Są to pierwsze na świecie pompy wykonane z tworzywa sztucznego.

 

 

DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ I DUŻY ZAKRES ZASTOSOWAŃ

 

W przeszłości pompy membranowe miały podobną konstrukcję i były postrzegane jako materiał eksploatacyjny. Te dwie cechy nasza firma postanowiła zmienić w toku projektowania i badań. Inne pompy membranowe są tak podobne, że ciężko jest odróżnić jedną od drugiej.

Popyt na wytrzymałe, odporne na korozję pompy membranowe do pompowania cieczy zawierających ciała stałe, które oferują lepsze możliwości, niezawodne działanie, zmniejszone zużycie powietrza, niższy poziom hałasu i lżejszą konstrukcję doprowadził do tego, że pompy Pumps 2000 znalazły zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, ceramicznym, chemicznym, budownictwie, przetwórstwie żywności, przemyśle morskim, naftowym i gazowniczym, farmaceutycznym, celulozowo-papierniczym, gospodarce wodno-ściekowej i wielu innych.

Zaletami pomp Pumps 2000 jest ich długa żywotność i maksymalna efektywność. Pompy Pumps 2000 nie mają określonej daty wycofania z eksploatacji, więc mogą być stale naprawiane. Zawierają one mniej części szybkozużywających się, które mogą być wymienione z łatwością. Konstrukcja pomp Pumps 2000 pozwala na ich eksploatację przez lata i wykonywanie tej samej pracy z wykorzystaniem mniejszej ilości pomp.

Opierając się na danych operatorów kopalń wierzymy, że zaproponowana przez nas konstrukcja zmniejszy roczne wydatki na pompy oraz koszty konserwacji i zwiększy produktywność. Każdej firmie korzystającej z pomp Pumps 2000 oferujemy znaczne oszczędności związane z wyjątkowymi cechami ich konstrukcji i niesionymi przez nie korzyściami. Obecnie opracowujemy kilka innych produktów.

 

Pompy pneumatyczne membranowe Pumps 2000

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Kontynuując korzystanie z serwisu, zgadzasz się na ich użycie.

Call Now Button